Erkek saç modelleri

Erkek saç modelleri

Bayanlarda olduğu gibi erkeklerde de uzun saçlı olan modeller vardır. Ancak genel olarak erkek denilince akla kısa saç modeli gelmektedir. Tarzınıza doğrultusunda kendiniz hangi modeli istiyorsanız yaptırabilirsiniz. Öncelikle uzun saçla daha fazla model yapılabildiğiniz unutmayınız. Zira uzun saçlı bir yapıya sahipseniz; örgülü, enseden sırta doğru salınmış modelleri tercih edebilirsiniz. Kısa saç modeline sahipseniz de sizin için saçlarınıza bakım yapmak daha kolay olacak ve saçlarınız her zaman diri ve canlı görünecek. Erkek saç modelleri arasından seçim yapacak olan erkeklerin; öncelikle tarzlarını doğru bir şekilde benimsemeli ve kafa yapılarına da dikkat etmeleri gerekmektedir. Her erkeğe uzun saç ya da kısa saç yakışacak diye bir kaide olmamaktadır. Kimi erkekte uzun saç daha hoş dururken; kimi erkekte ise kısa saç daha güzel bir tavır sergilemektedir.

Kısa saç modelleri içerisinde erkekler için yer alan en uç model; saçların kazıtılmasıdır. Bu saç modeli de yine erkeğin kafa yapısına uygun olacak şekilde tercih edilmelidir. Kafa yapısı kazıtmaya uygun olan erkek; sıfır diye tabir edilen bu saç modelini oluşturabilirler. Erkek saç modelleri arasından seçim yaparken; giyime de dikkat edilmelidir. Özellikle klasik giyinen bir erkeğin uzun saç modelini tercih etmesi pek de doğru bir seçenek olmayacaktır. Uzun saç modeli daha salaş ve rahat şeyler giyinen erkeklerin tercihidir. Spor yapan ve sportif giyinen erkeklerin kafalarında ise daha çok kısa saç modelleri güzel bir duruş sergilemektedir.

Erkeklerin erkek saç modelleri içerisinden seçim yaparken dikkat edecekleri bir diğer nokta ise; bakımlı olmalıdır. Eğer bir erkek kişisel bakımını aksatıyor ise; saçlarına özen göstermez ve bu nedenle bakım istemeyen bir saç modeli tercih edilmelidir.

alinti...


DETAYLAR
Kategori : Erkek Modası
Ekleme Tarihi : 03.12.2015
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1356
rank
favori
like
share