Sağlıklı Yaşamın Şartları

Sağlıklı Yaşamın Şartları

Sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazları var. Modern çağın hastalıklarından korunmak için, bazı kurallara uymak gerekiyor.

Doğal gıdalar tüketin.
Doğal gıdaların hangileri olduğunu bilin. Katkısız, çiğ veya az pişmiş, serbest yemlenen hayvanların et ve yan ürünleri, organik tarım ürünleri doğal gıdalardır.
B kompleks vitaminleri 8selenyum, magnezyum vb), atioksidanlar (flavanoidler, beta-karoten, C vitamini) alın.
Besinler, az pişmiş veya çiğ yenirlerse besin değerlerini kaybetmezler. Tablet olarak tüketmek aynı etkiyi göstermez. Bol taze sebze, meyve tüketin.
Sağlıklı güneşlenin. D vitamini sadece kemik değil, bağışıklık sistemi, sağlığımız ve hormonlarımız için de vazgeçilmezdir.
Egzersiz, sağlıklı bir hayat üzerinde ciddi etkiye sahiptir. En güçlü damar genişletici olan spor, antioksidan olan nitrit oksidin, damar duvarlarındaki hücrelerle üretimini artırır.
Kas kütlesini esneten ve kaslara hafif yük bindiren tarzda, abartmadan spor yapın.
Vitamin benzeri maddeler (koenzim Q10, karnitin vb..) zaten kırmızı et ve sakat etin içinde en yüksek düzeyde var. Bunun için doğal beslenen keçi, kuzu gibi hayvanların, merada serbest beslenen sığır, tavuk gibi eti tüketilmelidir.
Un ve şekerden kaçınarak insülin direncini yenin.
Çevresel zehirlerden ve sigaradan uzak durun.
Yeterli uyku uyuyun.
Sosyal aktivitelere katılın. Hobiler edinerek eğlenmeye vakit ayırın. Bunların meditasyon etkisi gösteren faydaları olacaktır.
Alkol kullanıyorsanız fazlaya kaçmayın.

alıntıdır


DETAYLAR
Kategori : Sağlık Genel
Ekleme Tarihi : 12.05.2019
Beğeniler: 36
Favoriler: 0
İzlenmeler: 530
rank
favori
like
share
Tebrikler!

Paylaşımınız haftanın en popüler içerikleri arasında.

www.uyur.com/populer/


UYUR - 06:00