Acı Çehre Otu

Acı Çehre Otu

Acı çehre denilen bitki, aslen akdiken isimli ağaçtan elde edilmekte olan bir tohum biçimidir. Bu ağacın ve dolayısıyla bu ağacın tohumlarının bol bol güneş ışığı alan bölgelerde yetişmeye başladığını öğrenmemiz mümkündür. Yapı olarak da dikenleri ve yaprakları olan bir bitkidir. Sonbaharın ortasına gelindiğinde olgunlaşma dönemine giren acı çehre, olgunlaşıp toplandıktan sonra alternatif tıp alanında oldukça etkili bir ürün olarak kullanılmaya başlanmaktadır.

Bu ürün özellikle zayıflama alanında bireyler tarafından sıklıkla tercih edilen bir ürün olma özelliğini taşımaktadır. Acı çehre tohumu Ahmet Maranki tarafından da İbrahim Saraçoğlu tarafından da sık sık doğal bir zayıflayamaya yardımcı yöntem olarak kilo problemi olan kişilere önerilmektedir. Hem beslenme sorunlarında, hem kabızlık gibi problemlerde hem de zayıflamaya yardımcı ürün olarak acı çehre otu ve acı çehre tohumu en iyi sonuç alınabilecek ürünler kategorisinde değerlendirilmektedir.

Normal şartlarda kilo vermek isteyen bireyler bilindiği üzere sıklıkla spor yapmakta, beslenme düzenlerine dikkat etmekte ve daha hızlı kilo verebilmek adına bir takım pratikleri denemektedirler. Tüm bu spor yapılan ve dengeli beslenilen dönemlerde bir yandan da ekstra katkı olabilmesi adına tüketilen ve tüketilmesi tavsiye edilen doğal ürünlerden biri de sıklıkla acı çehre otu olmaktadır.

Nasıl kullanılmalıdır?
Acı çehrenin en rahat biçimde normal çay gibi demlenerek içilmesi şartlarından bahsedilmektedir. Bu çayı ister aktarlardan alacağınız sallama çay şekilde ılık suyla bir bardakta tüketebilmeniz, isterseniz de çay şeklinde damacanada tüketebilmeniz seçenekleri mevcuttur. Acı çehre kullanıcı yorumlarına da bakıldığında, bu çayı düzenli olarak kullanan bireylerin ciddi anlamda kilo kaybı yaşadıkları öğrenilmektedir.

İçeriğinde bulunduğu söylenen 75 ayrı bitki tohumu sayesinde 30 günlük kullanım koşullarında 8 veya 10 kiloya kadar kilo kaybı yaşanabileceği bilinmektedir. Kilo verdirmesinin yanında bir yandan da sindirim sisteminin sağlıklı ve aktif çalışmasına yardımcı olduğundan ötürü, metabolizmanın daha sağlıklı çalışabilmesine de yardımcı olmaktadır.

Faydaları nelerdir?
Bu ot için kuşkusuz en önce söylenebilecek fayda doğal bir şekilde zayıflatma etkisinin bulunmasıdır. Bitkisel bir zayıflama ürünü olarak kullanılmasının yanında ayrıca da sindirim sistemini güçlendirerek sağlıklı ve aktif bir sindirim yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Acı çehre otunun faydalarından biri de metabolizmadaki toksinleri ve mikropları idrar söktürücü özelliği sayesinde vücuttan atabilmeye yaramasıdır. Vücutta bu temizliği yapmasıyla birlikte yeni hücre oluşumuna da katkıda bulunarak yaşlandıktan sonra oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçebilme durumu bulunmaktadır. Vücutta hücre yenilenmesi oluştuğu için dolayısıyla da organlarda daha iyi ve daha rahat çalışmalar sağlamaktadır.

Acı çehre otunun vücuttaki bir diğer etkisi de cilt üzerinde olmaktadır. Cilt yapısını sıkılaştıran bu ürün, zayıflama süreçlerinden sonra geçirilen zamanlarda da oluşabilecek her türlü sarkıklığın önüne geçebilmektedir.

Kullanım kısmını açıkladığımız acı çehre otu, çay şeklinde tüketildiğinde öğünlerden önce tüketilirse eğer vücutta bir tokluk hissi uyandırarak hem daha az yenilmesine hem de ilerleyen saatlerde tok hissedilmesine yardımcı olarak daha hızlı kilo verilmesine katkı sağlayabilmektedir. Bu ürünün içeriği gereği, vücudumuza aldığımız besinlerde bulunan yağların emilimi engellemekte ve böylece yine ve yine zayıflamanın etkisi arttırılabilmektedir.

Kilo verdirme süresi
Acı çehre otu, deneyimlenmeye başlandığı ilk günden itibaren ilk kullanımdan üç saatlik bir süre sonra etkisini göstermeye başlamakta ve bireylerde hemen sindirim sisteminin hızlanmasına ve kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. 1. gün geçtikten sonra 2. gün tartıldığınızda 3 kiloya varana kadar kilo kaybı yaşadığınızı tespit etmeniz mümkündür.

Ancak verilen bu rakamlar tamamen kişinin zayıflamaya başladığı kilo skalasına ve metabolizmasının bu tür uyaranlara karşı ne tepki verdiğiyle alakalıdır. Yani 80 küsür civarındaki bir kişinin bu ürünü kullanmaya başlamasıyla 60 kilo civarındaki bir kişinin bu ürünü kullanmaya başlaması arasında fark olabilmektedir.

alıntıdır