Modüler Ev Nedir?

Modüler Ev Nedir?

Modüler evler günümüzde gittikçe yaygınlaşan bir yapı şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Modüler yapılarda kullanılan yapı malzemelerinin gittikçe gelişmesi, ürün yelpazesinin çeşitlenmesi modüler evin daha da konforlu, kullanışlı ve karlı olmasını sağlıyor. Fabrikada üretilen yapı parçalarının müşterinin isteklerine göre birleştirilip farklı tarzlarda yaşam alanlarının oluşturulmasıyla modüler evler oluşturulmaktadır. Bu anlamda aslında prefabrik ev izmir de yapılan yapılar da modüler yapılar olarak adlandırılabilir.

Ürün çeşitliliği, yapıları oluşturan parçaların ve prefabrik teknolojisinin gelişmesi ile artık modüler evler diğer geleneksel yapılar kadar kullanışlı ve konforludur. Modüler ev ısı ve ses yalıtımı, kullanılan malzemenin kalitesi, dayanıklılık ve uzun yıllar sağlam kalabilmesi açısından betonarme yapıları hiç aratmaz. Ayrıca betonarme yapılara göre kısa sürede yapılması ve maliyetinin düşük olması da modül evlerin tercih edilmesinin bir başka sebebi olarak karşımıza çıkar. Geleneksel mimari tarzıyla yaptıracağınız bir eve harcayacağınız zaman ve paranın çok daha azına aynı konforda ve prefabrik teknolojisi sahibi olabilirsiniz.

Modüler evler inşaat alanından farklı bir yerde yapıyı oluşturan malzemelerin birleştirilerek istenen yere taşınması yöntemiyle oluşturulur. Prefabrik olan kısımların yerleşimi de arazide yapılır. Modüller birbirinden farklı yapılandırma yöntemleriyle ve farklı tarzlarda kullanılabilmesi için yan yana veya uçtan uca birleştirilebilir. Prefabrik ev menderes bölgesinde hobi bahçelerinin sayısının artması ile birlikte oldukça yaygınlaşmıştır.

alıntıdır