Tuhaf Böcekler

Tuhaf Böcekler

Doğada hiç farkında olmadığımız yaşamlarını sürdüren birbirinden ilginç canlılar bulunmakta.

Farklı coğrafyalarda ve farklı iklimlerde hayatlarını devam ettiren bu canlıları gördüğümüzde şaşkınlığımızı ve hayranlığımızı gizlememiz mümkün değil.

Sizi hayretler içinde bırakacağınızı düşündüğümüz, dünyanın en tuhaf 10 böceğini sizler için derledik.

Alien Tırtıl: Tırtıllar kelebek aşamasına geçmeden önceki dönemdeki ürkütücü görüntülerinin sebebi yırtıcılardan korunmaları içindir. Filipinlerde yaşayan bu tırtıl uzaylı bir yaratık gibi görünüyor. Göz gibi görünen bu noktalar sadece doğal bir leke. Tırtılların yüzleri aslında ikinci karın bölgesinde olup daha küçüktür.

Çiçek Tırtıl: Sizce hangisi çiçek hangisi tırtıl? Kamuflaj konusunda muhteşem bir tırtıl. Bu tırtıllar beslenmek için farklı renklerde çiçekleri süslüyor olabilir.

Dart Maul Böcek: Bilimsel adı Oncopeltus fasciatus olan böcek, aynı zamanda büyük Milweed böceği olarak da bilinir. Ağırlıklı olarak tahılla beslenen bir böcek türüdür.

Dart Vader Karınca: Bilimsel adı Cephalotes Atratus olan bu karınca, 2004 yılında Stephen p. Yavoniak tarafından keşfedilmiş olup, sanki siyah bir kask takan süper güçlü gibi görünüyor. Bu görüntüsüyle Dart Vader’ı anımsatıyor.

Donald Trumph Tırtıl: Aynı Trumph’ın saçlarına benziyor değil mi? Peru yağmur ormanlarında biyolog Phil Torres tarafından keşfedilen bu tırtıl, flanel güve türüdür. Tüyleri ağrılı şişkinliğe sebep olan zehirli dikenler barındırmaktadır.

Elvis Presley Böcek: Bir böceğin sırtındaki Elvis görüntüsü sizi de şaşkına çevirmedi mi? Böceğin sırtındaki yüz şekli burun, ağız, gözler ve Elvis Presleyin saçları gibi saç görünümüyle oldukça ilginç bir böcek.

Hello Kitty Tırtıl: Hello Kitty gibi tüm dünyada tanınan bir tırtıl türüdür. Bu sevimli tırtıllar Japonya’da oldukça fazla bulunmaktadırlar.

Sinek Kuşu Güve: Bu bir sinek kuşu diyebilirsiniz ama aslında bu bir böcek. Sinek kuşunu andıran bu canlının aslında çiçekler üzerinde uçan bir güve olduğunu yakından baktığınızda göreceksiniz. Yaşam şekilleri bakımından da sinek kuşunu anımsatmaktadır.

Wattle Cup Tırtıl: Kuzey Avustralya’nın çeşitli bölgelerinde görülen bu ilginç tırtılın üç arının sokmasından daha fazla acı veren güçlü bir sokma acısı var. Görüntüsü ve renkleriyle muhteşem bir tırtıl.

Yılan Tırtıl: Sphingidae familyasından büyük bir güve türüdür. İngiltere ve İrlanda’nın genelinde yaşayan bir canlı türüdür. Larvasının bu görüntüsü sanki bir yılanı andırıyor.

alıntıdır


DETAYLAR
Kategori : Böcekler
Ekleme Tarihi : 18.09.2019
Beğeniler: 35
Favoriler: 0
İzlenmeler: 571
rank
favori
like
share
Tebrikler!

Paylaşımınız haftanın en popüler içerikleri arasında.

www.uyur.com/populer/


UYUR - 03:55