Keçiboynuzu Kürü

Keçiboynuzu Kürü

Keçiboynuzu kürünün içeriği nedir?
Bir diğer adı “harnup” olan keçiboynuzu, pek çok sağlık problemi adına kullanılabilecek doğal ve etkili ürünlerden bir tanesidir. Deyimi yerindeyse “saymakla bitirilemeyecek yararları” olan bu doğal ürünün, genellikle kürü yapılsa da bazı bölgelerde “boynuz” olarak adlandırılıp direkt olarak toplandığı saf haliyle de tüketildiği görülebilmektedir.

Anadolu yörelerinde çok uzun zamandır kullanılan keçiboynuzunun, son yıllarda iyice yaygınlaşmasına sebep olarak sağlık problemlerine olan etkisinin yanında erkeklerin sperm kalitesini arttırdığını da iyice öğrenmesidir.

Keçiboynuzu kürü nasıl kullanılır?
Keçiboynuzu kürü kullananların ortak görüşü bu ürünün hem nefes darlığı problemleri için, hem alerjik problemler için, hem astım hastalığı problemi için, hem hamileliği kolaylaştırıcı etkisi için hem de guatr hastalığı için eşi bulunmaz bir doğal şifa kaynağı olduğu yönündedir.

Bu kürle alakalı yetişkin yaşlarda olan bireyler için herhangi bir kısıtlama getirilmese de, çocuk yaşlardaki bireyler için başka bir sağlık problemi çıkarmaması adına günde en fazla 1 kere tüketilmesi önerilmektedir. Bu tüketimin de çocuklara sabah kahvaltısında yaptırılması en sağlıklı olan yoldur.

Keçiboynuzunun kürü nasıl yapılır?
Keçiboynuzunun yapımı için öncelikle yarım litre su ve en fazla 6-7 adet keçiboynuzuna ihtiyaç vardır. Öncelikle bu su kaynatılırken kaynaması esnasında bir yandan da elinizdeki keçiboynuzları ufak parçalar halinde kırarak suyun içerisine atmanız, ardından işlem bitince kaynattığınız kabın ağzını kapatarak 3 dakika boyunca hafif ateşte pişirmeniz gerekmektedir.

Bunun sonrasında pişen bu karışımı yirmi dakika boyunca dinlenmeye bırakmanız önerilmektedir. Dinlenme süresi geçen bu karışımın içerisinden keçiboynuzu parçalarını çıkartarak malzemeyi tamamen soğumaya bırakmanız gerekmektedir. Soğuyan malzemenin de yarısını sabah aç karnına tüketmeniz, kalanını da akşam yatağa giderken içmeniz gerekmektedir. Bu kürü en az 3 ay uygulamanız tavsiye edilir.

alıntıdır


DETAYLAR
Kategori : Şifalı Bitkiler
Ekleme Tarihi : 30.09.2019
Beğeniler: 33
Favoriler: 0
İzlenmeler: 529
rank
favori
like
share