İngilizce Yeni Yıl Mesajları

İngilizce Yeni Yıl Mesajları

Better years, all together, hand in hand happy new year! Daha iyi yıllara, hep birlikte, elele mutlu yıllar!

I wish a year of good health and plenty of money. Nice healthy happy years. Bir yıl sağlıklı ve bol para isterdim. Güzel sağlıklı mutlu yıllar.

Last year was crap, this year will be better. Happy new year! Geçen yıl kötü bir yıldı. Bu yıl ise çok daha iyi olacak! Mutlu yıllar!

Such as sugar, honey, I wish you to spend a year beautiful dream good years. Şeker gibi tatlı, rüya gibi güzel bir yıl geçirmenizi diliyorum iyi yıllar.

Spread smiles among your near and dear ones. Happy new year! Yanındakilere ve sevdiklerine gülücükler saç. Mutlu yıllar!

Leave the digested behind, for there lies a feast ahead. Happy new year. Gelecekte zevk alacağın, keyifli günler için geçmişi geride bırak. Mutlu yıllar!

Be happy and spread happiness and good cheer to all throughout the year. Mutlu ol, mutluluğu yay ve yeni yıl boyunca neşeli ol!

The new year bring you joy and happiness Wishing you love the most sincere regards. Yeni yılın sana neşe ve mutluluk getirmesi dileğiyle en içten sevgilerimle.

It’s time to forget the past and celebrate a new beginning. Happy new year. Eskiyi unutup yeni başlangıçları kutlamanın zamanı. Mutlu yıllar.

New dreams, new hopes, new experiences and new joys, wishing you Happy New Year. Yeni hayaller, yeni umutlar, yeni tecrübeler ve yeni sevinçler, mutlu yıllar dillerim.

Let’s celebrate this blissful, cheerful, colorful New year with a smile. Wish you Happy new year. Bu mutlu, neşeli, renkli yeni yılı bir gülücükle kutlayalım. Mutlu yıllar.

Happy new year to get us Happy new year you also get Health, success and happiness get. Yeni yıl bizlere kutlu olsun Yeni yıl sizlere de kutlu olsun. Sağlık, başarı ve mutluluk dolu olsun.

May your health be good, your life peaceful and your days filled with lots of joy. Happy new year! Sağlığın iyi, hayatın huzurlu ve günlerin neşeyle dolu olsun. Mutlu yıllar!

Happy New Year to you and your family. May this year bring all the happiness and success in your life. Ailene ve sana mutlu yıllar diliyorum. Bu yeni yıl hayatına başarı ve mutluluk getirsin.

A new year is a chance to make new beginnings and letting go of old regrets. Happy new year. Yeni yıl yeni başlangıçlar yapmak ve eski pişmanlıkları unutmak için bir şanstır. Mutlu yıllar.

Discover new joys, embark on new journeys and give more meaning to your life in 2019. Happy new year. Yeni sevinçler keşfet, yeni yolculuklara atıl ve 2019’da hayatına daha fazla anlam kat. Mutlu yıllar!

May you dream and achieve bigger feats, with every passing year. All the best for the new year. Hayal et ve daha büyük başarılara imza at, her geçen yılda. Her geçen yıl daha büyük başarılara.

In the new year, everything to be by your heart I wish, I wish to place all your expectations happy birthday. Yeni yılda, her şeyin gönlünüzce olmasını diler, tüm beklentilerinizin gerçekleşmesini temenni ederim mutlu yıllar.

Get a year by 2019, such that all the negativity of forget us Wishing you a year of requests will happen. 2019 yılı öyle bir yıl olsun ki, 2018 yılının tüm olumsuzluklarını bize unutturabilsin İsteklerimizin gerçekleşeceği bir yıl dileğiyle.

Leave behind you the old chapters that were filled with pages of worries and begin the New Year with happiness, cheer and smiles. Seni endişelendiren tüm sayfaları ve tüm kısımları geride bıraktığın ve mutluluk ve gülümsemeler ile başlayacağın yeni bir yıl dilerim.

Brotherhood was born, his love of combining, perhaps still, perhaps tired, still happy, still hopeful, still full of love for many years! Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice yıllara!

alıntıdır