Canon EF 500mm f/4L IS II USM

Canon EF 500mm f/4L IS II USM

Canon EF 500mm f/4L IS II USM
Profesyonel görüntü kalitesini yüksek büyütme ile buluşturur

EF 500mm f/4L IS II USM yüksek büyütmeli, entegre Görüntü Sabitleyici teknolojisine sahip bir süper telefoto lenstir. Sahada çalışan vahşi yaşam, doğa ve spor fotoğrafçıları için mükemmel çözümdür.

Faydalar

Yüksek performanslı 500 mm lens
Flüorit ve UD lens elemanları
Hızlı f/4 maks. diyafram
Hızlı AF için halka tipi USM
4 kademeli Görüntü Sabitleyici
Ön ve arka elemanlarda koruyucu flor kaplama
3,7 m min. odak
9 yapraklı diyafram
Video için güçlü odaklama
Toza ve neme karşı dayanıklı

İlişkili Ürünler
Dijital SLR Fotoğraf Makineleri
Analog SLR Fotoğraf Makineleri
Detaylı Özellikler

Kompakt hafif süper telefoto
EF 500mm f/4L IS II USM'de sağlamlık ve üretim kalitesinden ödün vermeden ağırlığı azaltan hafif magnezyum alaşımı ve titanyum yapı bulunur.

Gelişmiş optik tasarım
Sapmaları ve bozulmaları önlemek için flüorit ve UD lens elemanlarını taşıyan karmaşık optik tasarım. Hızlı f/4 maksimum diyafram, EOS-1 serisi fotoğraf makinelerinde AF kapatılmadan Canon Extender EF 2.0x III'ün kullanılmasını sağlar.

Hızlı, sessiz otomatik odaklama
Halka USM (Ultrasonik motor) son derece hızlı otomatik odaklamayı neredeyse sessiz bir şekilde sağlamak için ultrasonik frekans titreşimlerini kullanır. Yüksek hızlı CPU ve optimize edilmiş AF algoritmaları, AF hızına katkıda bulunur. AF'yi kapatma zorunluluğu olmadan tam zamanlı elektronik manuel odak müdahalesi özelliği bulunmaktadır.

Görüntü Sabitleyici
Yerleşik Görüntü Sabitleyici teknolojisi, kamera sallanmasına maruz kalınmadan elle yapılan normal çekimlere göre dört adıma kadar daha yavaş enstantane hızı ile çekim yapılmasını sağlar. Birden çok IS modu panlama sırasındaki görüntü kalitesini artırır.

IS Modu 3
Bütün eylem fotoğrafçılığı türleri ve özellikle pan kullanımı gerektiren türler için en iyi seçenek olan yeni IS modu 3, görüntü sabitleyici elemanını yalnızca pozlama esnasında etkin haline getirmektedir.

SWC kaplama ile geliştirilmiş görüntü kalitesi
Dijital fotoğrafçılıkta kullanılmak üzere tasarlanan Canon’un patentli alt dalga boyu gövde kaplaması, dahili lens yüzeylerinden yansımaların neden olduğu gölgelenme ve parlamayı en alt düzeyde tutar. Sorunun kaynağının ortadan kaldırılmasıyla, kaplama yansımaları azaltılarak net ve canlı görüntüler edilebilir.

Güçlü odaklama
EF 500mm f/4L IS II USM’nin iki hızlı Güçlü Odaklama modu sayesinde netliğin yumuşak sabit bir hız ile ayarlanması video çekimleri için mükemmeldir.

L serisi kalitesi
L serisi, Canon'un özenle tasarlanan EF optiklerinin en iyisini temsil eden, en üst profesyonel lens grubudur. L serisi lensler, üstün performansla eşsiz kullanımı birleştirmektedir ve toz ve neme karşı dayanıklıdır.

Aksesuarlar
EF 500mm f/4L IS II USM, Parasoley (ET-138 WII), Lens Kapağı (E-163B) ve Lens kılıfı 500B ile birlikte tedarik edilir.