Eski Kazakları Değerlendirmenin 9 Yolu

Eski Kazakları Değerlendirmenin 9 Yolu

Dolabınızda yer açmak için bahar aylarını beklemeyin. Kullanmadığınız eski kazaklarınızı bu yöntemler ile işe yarar hale getirebilirsiniz.

İşte eski kazakları değerlendirmenin 9 harika yolu!

1. Yün ipleri biriktirin

Kullanılmayan eski kazakları işe yarar hale getirmenin en pratik yolu, başka bir şekilde kullanım için yünlerini biriktirmek.

Bir örgü iğnesi yardımıyla kazağın dikişlerini nazikçe sökün. Çıkan dikişlerden sonra kazak kolayca sökülmeye başlar. Sökülen ipleri top halinde sarın ve daha sonra kullanılmak üzere kaldırın.

2. Keçe

En az% 20 yün içeren kazaklarınızı keçe haline getirip, dekoratif çalışmalarda kullanabilirsiniz. Çamaşır makinenizin kurutma özelliği varsa bu işlemi yapmanız çok daha kolay.

Kazağı makinenizin en sıcak ayarında yıkayıp kurutun. Bir iki defa uygulayacağınız yıkama kurutma işleminden sonra kazak sıkışarak küçülecek ve yoğunluğu artacak. Keçe haline gelen kazağı farklı şekillerde keserek şekiller çıkarabilir, bere atkı veya şapka süslemelerinde kullanabilirsiniz.

3. Hırka

Kullanmaktan sıkıldığınız kazaklarınızı hırka haline çevirebilirsiniz. Temel örgü tekniklerini biliyorsanız işiniz kolay. Bir makas, iğne iplik ve örgü tığı ile farklı bir görünümde hırka tasarlayabilirsiniz.

5. Dekoratif kaplama

Kazaktan kestiğiniz parçaları kaplama malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Vazolar, mumluklar, resim çerçeveleri sadece birkaç örnek. Kaplama yaptığınız objeleri farklı renklerde boyayarak, sim ilave ederek, natürel ağaç dalları ekleyerek çok farklı tarzlara dönüştürebilirsiniz.

6. Tozluk

Yün modası, bu sene deyim yerindeyse tüm podyumları salladı. Kabanlardan pantolonlara kadar yün her yerde. Sezonun en trend parçalarından biri de tozluklar. Neredeyse bir kazak fiyatına satılan bu tozlukları, kazak kollarından kolayca hazırlayabilirsiniz.

7. Patchwork battaniye

Kullanmadığınız birkaç kazağı bir araya getirerek TV battaniyesi ya da koltuk şalı hazırlayabilirsiniz. Kazakların birbiriyle uyumlu olmasına gerek yok. 3-4 kazağı bir araya getirin. Dikişlerini sökün. Birbiriyle orantılı parçalar halinde kesip, örgü tığıyla bir araya getirin.

8. Sıcak su torbası

Sıcak su torbalarına ve su şişelerine daha sıcak başka bir alternatif düşünülebilir mi? Hem sıcaklığını korusun hem de yakmasın. Yün kazaklar bunun için çok ideal.

9. Kedi yatağı

Bir kedi için sıcak bir yataktan daha konforlu çok az şey vardır. Kullanmadığınız kazakların içini elyaf ile doldurun. Sırt desteği vermek için kol kısımlarını birleştirip düğümleyin. Minik dostunuzun huzur içinde uyuyacağı konforlu yatağı dakikalar içinde hazır!

alıntı