Saçlarınız Boyadan Yandıysa

Saçlarınız Boyadan Yandıysa

Saçların boyanması ve saç rengini açarken kullanılan saç açıcılar saçların yanmasına sebep olur. Ayrıca saçın çok fazla ısıya maruz kalması da (fön çektirmek, maşa ve düzleştirici kullanmak) saçı yakar. Saçın yanması saç diplerinden saç uçlarına kadar kırıkların oluşmasına yol açar. Dokunulduğunda keçeye dokunulmuş hissi verir.

Yanan saçlar zamanla canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Saçlar şekil almamaya başlar. Yanan saçlar dışarıya istenmeyen görüntüler verir. Saçların yanmış görünmesinden kurtulmanın birçok yolu vardır. Saçların yanmış görüntüsünü hafifletmenin en kısa yolu saçları kestirmektir. Saçlar kestirildikten sonra saçlara doğal yağlardan yapılan maskeler uygulanır. Özellikle jojoba yağı içeren maskeler kullanılır. Doğal yağlar saç köklerinin daha çok oksijen almasını sağlar. Doğal yağlarla yapılan maskeler saç derisine masaj yaparak uygulanır.

Yanmış Saçlar Nasıl Kesilir?

İnce telli ve düz saçlar varsa saçlar çok uzun bırakılmaz. İnce telli saçlar sönük saçlardır. Uzun ve düz kesimler saçı olduğundan daha sönük hale getirir. Bu yüzden daha kısa ve katlı kesimler tercih edilir. Böylece yanmış saçlardan daha çok kırık kurtarılır.
Kalın ve sert saçlar varsa kısa modeller tercih edilmez. Çünkü kötü bir görüntü oluşturur. Bu yüzden saçların uzun ve düz kesilmesi tercih edilir. Ancak sıkça bakım yapılmalıdır.
Dalgalı saçlarda seçim kişiye aittir. Yüz tipine uygun kesim şekli seçilir. Dikkat edilmesi gereken nokta saçların yanmış saçlar olduğudur. Saç kestirilirken bu göz önünde bulundurulur.
Kısa saç tercih edilmiyorsa saçlar birden kısaltılmaz. Diplerden saç miktarı uzadıkça saç uçlarından kestirmeye devam edilir. Bu işlem tekrar tekrar uygulanır. Böylece kısa sürede yanık saçlardan kurtulunur.
Saç kestirilecek kuaför iyi seçilmelidir. Saçların kesime hazırlandığı yıkama sırasında kuaförün kullandığı ürünlerin, özellikle şampuanın kaliteli olmasına özen gösterilir.
Kuaföre gidiliirken tarak ve saç makası götürülebilir. Böylece daha hijyenik olur ve olası hastalıkların önüne geçilir.
Saçları sık kestirmek saçları daha hızlı uzatmaz ancak daha düzenli daha sağlıklı görünüme kavuşmayı sağlar.

alıntı


DETAYLAR
Kategori : Saç Bakımı
Ekleme Tarihi : 03.10.2015
Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1323
rank
favori
like
share