balın yararları

Bal Ile Vücut Bakımı

Bal Ile Vücut Bakımı

Bal ile cilt bakımı yüzyıllardır kullanılan bir yöntemdir. Doğanın insanoğluna sunduğu bu mucizevi madde, sadece besin değeri açısından değil aynı zamanda cildi yenileyici özelliği ile de dikkat çekmektedir. Balın kalitesini bildiğiniz gibi arıların özleri topladığı çiçek cinsleri ve bulunduğu rakım belirlemektedir....
Doğal Antibiyotikler

Doğal Antibiyotikler

İlaç kullanmadan, doğal antibiyotiklerle hastalıkları kendimizden uzaklaştırabilir miyiz? Evet! Diyetisyen Kübra Bal, mutfağımızdaki doğal antibiyotikleri ve korunma yollarımızı yazdı:

Bal

Sabah kahvaltıda alacağınız 1 tatlı kaşığı bal antibakteriyal ve antiviral özelliği ile...
Çiğ Balın Yararları

Çiğ Balın Yararları

Eğer düzenli olarak çiğ bal tüketiyorsanız, çiğ balın olası tehlikelerinin farkında olmalısınız. Bu makalede, ham bal ile ilgili ortaya çıkabilecek sağlık sorunları hakkında daha fazla bilgi vereceğiz. Daha fazlası için okumaya devam edin.

Ham bal, doğrudan arı kovanından elde edilen doğal bir...
Turp ve Yararları

Turp ve Yararları

İdrara çıkışı hızlandırır ve ödem çözücü etki sağlar.

Karaciğer ve safra kesesi sağlığı açısından siyah turpu, antioksidan içeriği açısından ise kırmızı turpu tercih etmeli ve yemelisiniz.

1 kase turp salatası yediğinizde günlük C vitamini ihtiyacınızın yüzde 40'ını...
Bal Şifadır

Bal Şifadır

Bal arısının en önemli ürünü olan bal, çok eski yıllardanberi değeri kesinlikle kabul edilen kıymetli bir besin maddesidir. Bugün, bir çiçeğin bal özünün, nasıl bala dönüştüğü kesin olarak bilinmemektedir.

Binlerce yıldan beri önemini koruyan bal, balarıları tarafından bitkilerden depolanan...